» » پنجمین جلسه شورای فنی استان در سال 1399

پنجمین جلسه شورای فنی استان در سال 1399

توسط : kalantari | بازدیدها : 218 | 
18 آبان 1399
|
|
نظرات : 0

 

 برگزاری پنجمین جلسه شورای فنی استان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان، پنجمین جلسه شورای فنی استان، امروز یکشنبه 18 آبان ماه، با حضور عابدی رئیس سازمان، غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، کلانتری مدیر نظام فنی و اجرایی و دبیرخانه شورای فنی استان به همراه تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی و اعضای شورای فنی، انجمن های صنفی پیمانکاران و مشاوران در محل ساختمان شماره 2 استانداری برگزار گردید.

در ابتدای جلسه آقای عابدی رئیس سازمان، اشاراتی به سوابق ورود شورای فنی استان و کارگروه های ذیل آن در راستای تامین، ساماندهی و استاندارد سازی مصالح ساختمانی پرمصرف از جمله شن و ماسه در سنوات و جلسات پیشین شورای فنی استان داشته و مشکلات بعدی ناشی از کمبود مواد اولیه و افزایش قیمت فرآورده‌های سنگدانه‌ای و تاثیر آن بر سایر بخش ها از جمله افزایش هزینه واحد عملیات ساختمانی، راهسازی و دیگر طرح‌های عمرانی را بسیار حائز اهمیت دانستند.

عابدی تصریح کرد شن و ماسه قطعاً یکی از موضوعاتی است که تاثیر بسزائی بر قیمت نهایی پروژه های عمرانی دولت و ساخت و ساز مسکونی دارد. رئیس سازمان اظهار کرد در پروژه های عمرانی در شرایط کنونی با چالش مواجه شده ایم و انتظار ما این است که حق و حقوق همه مردم رعایت شود. عابدی با نگاهی به رشد قیمت در حوزه شن و ماسه، رشد قیمت ماسه شسته را قابل توجه دانست. رئیس سازمان با بیان اینکه لازم است در قالب شورای فنی استان این تغییرات افزایشی را به صورت منطقی و با رویکرد و نگاهی تحلیلی بررسی نماییم، یاد آور شد باید صنف تخصصی و تولیدکنندگان بپذیرند که  در شرایط کنونی کشور و استان، قدرت خرید همه مردم در سال 1399 کاهش پیدا کرده است.

آقای مهندس غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار نیز ضمن تشکر از تلاشها و اقدامات خوب دبیرخانه شورای فنی استان در بررسی دقیق موضوع  فوق، ساماندهی، تامین، تولید و استاندارد سازی مصالح مورد نیاز حوزه صنعت ساخت استان را از وظایف اصلی شورای فنی استان بیان نمودند و با توجه به همکاری و مساعدت همه جانبه حوزه معاونت هماهنگی امور عمرانی در تغییر کاربری زمین های زراعی و تعیین رودخانه های مستعد برای تامین فرآورده های سنگدانه ای، خواستار نظارت هر چه بیشتر بازرسین اداره کل صمت استان و دیگر نهاد های مرتبط به منظور اعمال ضوابط و کنترل احجام برداشتی و قیمت تمام شده و فروش مصالح اولیه واحد های سنگ شن گردیدند.

غراوی با تاکید بر این موضوع که افزایش قیمت این محصول تا زمانی که آنالیز مجدد انجام نشده و در این جلسه تصمیم گیری نشود با قیمت قبلی می بایست عرضه گردد، تصریح کرد هر استانی شرایط و مقتضیات خاص خودش را دارد و قیمت مصالح استان گلستان را باید با استان های همتراز خود بسنجیم.

در این جلسه آقای کلانتری مدیر نظام فنی و اجرایی و دبیرخانه شورای فنی استان گزارشی از بررسی های کارشناسی انجام شده توسط دبیرخانه شورای فنی استان طی جلسات متعدد برگزار شده با دستگاههای اجرایی و اصناف تخصصی متولی حوزه تامین و تولید محصول شن و ماسه در استان ارائه نمودند.

مدیر نظام فنی و اجرایی استان در خصوص مصوبات مرتبط با حوزه مصالح سنگ دانه ای و واحدهای فرآوری در شن و ماسه در جلسات قبلی شورای فنی استان نیز مطالبی را مطرح نمودند. کلانتری در خصوص کمبود مصالح سنگدانه ای و حمل و برداشت از رودخانه و مشکلات اراضی کشاورزی و افزایش قیمت ها و وظایف و تکالیف قانونی شورای فنی استان وفق آیین نامه روش کار شورای فنی استان ها، ایجاد زمینه لازم برای تامین و تولید مصالح مختلف، قوانین بالادستی حوزه معادن، ضوابط و مقررات آنالیز مرتبط با تعیین قیمت فرآورده های شن و ماسه در سالهای 1398 و 1399 مطالبی را مطرح نمودند.

مدیر نظام فنی و اجرایی استان انتظار از سازمان صنعت، معدن و تجارت در شرایط کنونی را رصد قیمتها و مدیریت بر قیمتها عنوان نمود.

در پایان جلسه اداره کل ورزش و جوانان گزارشی از عملکرد دستگاه و اخرین وضعیت تعدادی از پروژه های عمرانی آن دستگاه ارائه و در خصوص هریک بحث و گفتگو شد.     

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همچنین از پیگیری دبیرخانه شورا در تحقق تصمیمات متخذه و مصوبات ابلاغی شورای فنی استان از جمله تصمیمات مرتبط با نظارت بر طرح ها و پروژه های اداره کل ورزش و جوانان تقدیر نمودند.

برگزاری پنجمین جلسه شورای فنی استان

 

 برگزاری پنجمین جلسه شورای فنی استان

 

برگزاری پنجمین جلسه شورای فنی استان

 

برگزاری پنجمین جلسه شورای فنی استان

 

برگزاری پنجمین جلسه شورای فنی استان

 

برگزاری پنجمین جلسه شورای فنی استان

 

برگزاری پنجمین جلسه شورای فنی استان

 

برگزاری پنجمین جلسه شورای فنی استان

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

سامانه ها

سامانه اطلاعات عوامل نظام فنی و 
            اجرایی کشور سامانه جامع تشخیص صلاحیت عوامل نظام فنی و اجرایی پایگاه ملی دانش آموختگان سامانه مشاهده سابقه سازمان تامین اجتماعی

سایتهای مرتبط