» » برگزاری ششمین جلسه شورای فنی استان در سال 1400

برگزاری ششمین جلسه شورای فنی استان در سال 1400

توسط : kalantari | بازدیدها : 112 | 
09 دی 1400
|
|
نظرات : 0

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان، ششمین جلسه شورای فنی استان در سال جاری، چهارشنبه 8 دی ماه با حضور عابدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، همدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، کلانتری مدیر نظام فنی و اجرایی و دبیرخانه شورای فنی استان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی و اعضای شورای فنی و شهرداران استان به صورت حضوری و وبینار برگزار گردید.

در ابتدای جلسه کلانتری مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان ضمن خیر مقدم، در راستای دستور کار نخست شورا، توضیحاتی در خصوص اهمیت و لزوم تهیه و تدوین ضوابط و نشریات فنی مختلف به منظور استاندارد سازی و ایجاد وحدت رویه در نحوه اجرای پروژه های عمرانی و در نهایت ارتقای نظام فنی و اجرایی ارائه کردند.

ایشان عنوان نمود با توجه به پیشرفت و گستردگی روز افزون مناطق شهری و روستایی، ایجاد و توسعه شبکه‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی به طور مداوم در حال اجرا و بهسازی است، این در حالی است که عدم استفاده از ضوابط یکپارچه و واحد برای طراحی و اجرای این پروژه‌ها سبب شده است که پروژه های این بخش که سهم عمده آن را شهرداری ها و دهیاری ها در سراسر کشور اجرا می نمایند با تفاوت های بسیار در انواع مشابه طراحی و اجرا گردد و همچنین هزینه و وقت زیادی برای طراحی پروژه های تیپ اینچنین صرف شود که با توجه به این موارد، هزینه‌های اجرایی یک تیپ خاص از پروژه های فوق در هر دستگاه اجرایی متفاوت بوده و نظارت بر آن نیز مشکل خواهد بود.

در همین راستا مدیریت نظام فنی و اجرایی و دبیرخانه شورای فنی استان گلستان با بهره گیری از منابع علمی معتبر، ضوابط و نشریات مرتبط با موضوع و مطالعات مشابه موجود و با استفاده از تجربیات بدست آمده از پیمانکاران، مهندسان مشاور و دستگاههای اجرایی مرتبط در استان، برای تهیه این ضابطه اقدام نموده که امید است با بهره گیری از آن گامی در جهت پیشرفت و ارتقاء نظام فنی و اجرایی کشور برداشته شود.

کلانتری مدیر نظام فنی و اجرایی و دبیرخانه شورای فنی استان در ادامه جلسه و در راستای اهمیت جایگاه نظارت بر پروژه های عمرانی تصریح کرد، استفاده از ظرفیت های کارشناسان فنی و نیروهای خبره در شهرستان های استان و تشکیل کمیته های نظارت شهرستانی، راهکاری ارزشمند در راستای دستیابی به اهداف عالی نظارتی است. در همین راستا مکاتبه با فرمانداران و تشکیل جلسه در هر یک از شهرستان های استان به منظور شکل گیری کمیته نظارت شهرستانی بر اساس آئین نامه روش کار شورای فنی استان، برنامه ریزی مدون و انجام بازدیدها به همراه این کمیته ها، از اقداماتی است که حوزه مدیریت نظام فنی و اجرایی استان از چند ماه قبل در دستور کار خود قرار داده است. ایشان آگاهی از آخرین وضعیت و چگونگی اجرای پروژه های عمرانی سطح استان و همچنین شناسایی مشکلات، ایرادات و نواقص فنی پروژه ها و مکاتبه با دستگاه های اجرایی به منظور پیگیری و رفع نواقص را از مهمترین دستاوردهای تشکیل کمیته های نظارت دانست.

در ادامه آقای عابدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان ضمن تشکر و قدردانی از دبیرخانه شورای فنی استان و اعضای کارگروههای همکاری کننده در تهیه و تدوین ضابطه عمومی جداول، آبروها و کانال های بتنی جمع آوری آب های سطحی، این اقدام را حرکتی ارزشمند و قابل تحسین در راستای ارتقای دانش و سطح کیفی نظام فنی در کشور دانست. عابدی با اشاره به محدودیت منابع اعتباری، اذعان داشت با توجه به دشواری های فراوان در کسب اعتبارات برای استان، لزوم دقت هر چه بیشتر در هزینه‌ کرد امری لازم و ضروری است که همه عوامل و فعالان این حوزه از جمله دستگاه های اجرایی به عنوان محور اصلی، باید نسبت به آن دغدغه داشته و تمام توجه، همت و اراده خود را در استفاده صحیح و شایسته از این منابع به کار گیرند. ایشان تصریح کرد، تشکیل کمیته های نظارت و استفاده از ظرفیت های فنی موجود در استان و همچنین توانمند سازی کارشناسان از دیگر اقدامات خوبی است که می تواند موجب ارتقای کیفیت اجرای پروژه ها و همچنین تسریع در زمان بهره برداری آنها گردد.

سرکار خانم مهندس همدم معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز با اشاره به جایگاه ویژه و تأثیر گذار شورای فنی در پیشبرد اهداف پروژه های عمرانی سطح استان و تعیین ساز و کارهای تخصصی و ارائه راه حل و مدیریت مشکلات، بر لزوم حضور فعال مدیران دستگاه های اجرایی در تمامی جلسات شورای فنی تاکید نمودند. ایشان در ادامه آسیب پذیر بودن استان در زمینه سیلاب های شهری را موضوعی جدی و قابل تأمل دانست و ضمن تقدیر از اقدام صورت گرفته توسط مدیریت نظام فنی و اجرایی استان در راستای ورود به موضوع تهیه و تدوین ضوابط مربوط به حوزه جدوال و کانال های بتنی هدایت و دفع آب های سطحی، این اقدام را امری شایسته و بسیار کاربردی قلمداد کردند.

سرکار خانم همدم در ادامه، لزوم نظارت فنی و تخصصی بر پروژه های عمرانی، هماهنگی و همکاری کامل دستگاه های اجرایی در زمینه ارائه اطلاعات و مستندات به کمیته های نظارتی و همچنین تسریع در بررسی موانع و مشکلات و پاسخگویی به مکاتبات صورت گرفته را از موضوعات حائز اهمیت برشمرد.

در این جلسه، دستگاه های اجرایی و اعضای شورای فنی استان در مورد موضوعات مطروحه به بیان نظرات و دیدگاههای خود پرداختند.

برگزاری ششمین جلسه شورای فنی استان در سال 1400

 

برگزاری ششمین جلسه شورای فنی استان در سال 1400

 

 

 برگزاری ششمین جلسه شورای فنی استان در سال 1400

 

برگزاری ششمین جلسه شورای فنی استان در سال 1400

 

برگزاری ششمین جلسه شورای فنی استان در سال 1400

 

برگزاری ششمین جلسه شورای فنی استان در سال 1400

 

برگزاری ششمین جلسه شورای فنی استان در سال 1400

 

برگزاری ششمین جلسه شورای فنی استان در سال 1400

 

برگزاری ششمین جلسه شورای فنی استان در سال 1400

 

برگزاری ششمین جلسه شورای فنی استان در سال 1400

 

 

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

سامانه ها

سامانه اطلاعات عوامل نظام فنی و 
            اجرایی کشور سامانه جامع تشخیص صلاحیت عوامل نظام فنی و اجرایی پایگاه ملی دانش آموختگان سامانه مشاهده سابقه سازمان تامین اجتماعی

سایتهای مرتبط