» » نشست پیگیری طرح احیاء و علاج بخشی خلیج گرگان

نشست پیگیری طرح احیاء و علاج بخشی خلیج گرگان

توسط : kalantari | بازدیدها : 114 | 
01 بهمن 1402
|
|
نظرات : 0

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان، روز شنبه مورخ 1402/10/30 جلسه ای به منظور بررسی آخرین وضعیت طرح جامع احیا و علاج بخشی خلیج گرگان با حضور نمایندگان کلیه دستگاه های اجرایی مرتبط در محل دفتر مدیریت نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار گردید. 

هادی کلانتری مدیر نظام فنی و اجرایی استان با اشاره به مصوبات ستاد هماهنگي و مديريت تالاب‌های كشور در تاریخ های 1399/4/23 و 1400/1/16 و ضمن تقدیر از دستگاههای اجرایی که در اجرای اقدامات موثر بر احیای خلیج گام برداشتند، از همه دستگاه هایی که برای آنها در طرح مذکور وظیفه مندی تعیین شده خواست تا با پیگیری جدی اقدامات تعیین شده در مصوبات مذکور، برنامه احیای خلیج گرگان با شتاب بیشتر و انجام اقدامات همه جانبه به پیش برود.

ایشان عنوان نمود انجام لایروبی کانال آشور به خلیج گرگان به طول حدود 9 کیلومتر نشان داد با تلاش و همت همه عوامل استان و با رعایت کامل قوانین محیط زیستی می توان به همه اقدامات تعیین شده برای احیای خلیج گرگان و همچنین طرح گردشگری آشوراده جامه عمل پوشاند.

در این جلسه وظایف، مصوبات و پیگیری های مربوط به هریک از دستگاههای اجرایی مرتبط با موضوع بررسی و تاکید و نمایندگان کلیه دستگاههای اجرایی حاضر از جمله ادارات کل محیط زیست، بنادر و دریانوردی، شیلات، منابع طبیعی و آبخیزداری، سازمان جهاد کشاورزی، شرکت های آب منطقه ای، آب و فاضلاب و شهرک های صنعتی گزارشی از اقدامات انجام شده، اولویت های اجرایی و چالش ها و مشکلات ارائه نمودند. 

لازم به ذکر است طرح احیا و علاج بخشی خلیج گرگان و طرح گردشگری جزیره آشوراده از مصوبات سفر اول دولت محترم سیزدهم به استان گلستان در اسفند ماه 1400 بوده که لایروبی کانال آشوراده به عنوان بخشی از مهم‌ترین مسیر انتقال آب از دریا به خلیج به عنوان یکی از اقدامات تعیین شده در طرح مذکور، با حضور رئیس جمهور محترم در سفر دوم استانی دولت سیزدهم به استان در پایان آذرماه 1402 به بهره‌برداری رسید.

نشست پیگیری طرح احیاء و علاج بخشی خلیج گرگان

 

نشست پیگیری طرح احیاء و علاج بخشی خلیج گرگان

 

نشست پیگیری طرح احیاء و علاج بخشی خلیج گرگان

 

نشست پیگیری طرح احیاء و علاج بخشی خلیج گرگان

 

نشست پیگیری طرح احیاء و علاج بخشی خلیج گرگان

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

سامانه ها

سامانه اطلاعات عوامل نظام فنی و 
            اجرایی کشور سامانه جامع تشخیص صلاحیت عوامل نظام فنی و اجرایی پایگاه ملی دانش آموختگان سامانه مشاهده سابقه سازمان تامین اجتماعی

سایتهای مرتبط