» » برگزاری هشتمین جلسه شورای فنی استان گلستان در سال 1401

برگزاری هشتمین جلسه شورای فنی استان گلستان در سال 1401

توسط : kalantari | بازدیدها : 146 | 
15 اسفند 1401
|
|
نظرات : 0

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان، هشتمین جلسه شورای فنی استان مشترک با همایش عوامل نظام فنی و اجرایی استان در سال جاری، یکشنبه 7 اسفند ماه 1401 با حضور عابدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مهیایی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، کلانتری مدیر نظام فنی و اجرایی و دبیرخانه شورای فنی استان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی و اعضای شورای فنی و تعدادی از شرکت های مهندسان مشاور و پیمانکاران عمرانی استان در محل سالن اجتماعات استانداری گلستان برگزار گردید.

در این جلسه آقای مهندس عابدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان، ضمن تبریک روز مهندس و اعیاد شعبانیه، توجه و استفاده از ظرفیت مجموعه پیمانکاران و مشاوران استان را به عنوان بازوان اجرایی نظام فنی و اجرایی در راستای تحقق برنامه های توسعه و رشد شتابان و همه جانبه استان، موضوعی ضروری و حائز اهمیت برشمردند که در همین راستا جلساتی به صورت مستمر در طی این سنوات با پیمانکاران و مشاوران برگزار شده که دغدغه ها و مشکلات این حوزه پیگیری و دنبال گردد. ایشان استفاده و بهره گیری از پیمانکاران و مشاوران بومی و متعهد استان را بسیار با اهمیت دانست که مدیران دستگاه های اجرایی باید در این زمینه اهتمام ویژه ای داشته باشند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در ادامه به ارائه گزارشی در زمینه تخصیص اعتبارات استان پرداخته و خاطر نشان کردند با استفاده از ظرفیت اختیارات در استان تلاش می شود مسایل و مشکلات پیمانکاران و مشاوران، به عنوان یکی از مسائل مهم توسعه ای استان به بهترین شکل برطرف گردد. در همین راستا با توجه به پیگیری های مستمر، تشکیل جلسات متعدد شورای فنی، حمایت ها و پیگیری های همه جانبه استاندار محترم و نمایندگان محترم مجلس و با توجه به سفر رئیس محترم جمهور به استان و با تخصیص اعتبارات خوب سفر، اقدامات ارزنده ای در راستای توسعه استان شکل گرفته است.

دکتر کلانتری مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان نیز در این جلسه ضمن تبریک هفته مهندسی و اعیاد شعبانیه به مدیران محترم دستگاه های اجرایی و جامعه بزرگ حقوقی مشاوران و پیمانکاران و کلیه مهندسان استان، توسعه استان را مرهون تلاش های این مجموعه بزرگ دانست. در ادامه ایشان به صورت اجمالی به بیان و تشریح وظایف، اختیارات و همچنین ارایه خلاصه عملکرد شورای فنی و حوزه مدیریت نظام فنی و اجرایی استان پرداختند. 

کلانتری مدیر نظام فنی و اجرایی و دبیرخانه شورای فنی استان گلستان در ادامه به بیان اقدامات ویژه حوزه مدیریت نظام فنی و اجرایی و دبیرخانه شورای فنی از سال 1397 تا 1401 اشاره کردند که از جمله می توان به تهیه گزارش فنی سیلاب 1398، تهیه و تدوین فهرست بهای ترمیم و بازسازی نوار حفاری و پیش نویس اولیه شاخص تعدیل فهرست مذکور، تدوین پیش نویس ضابطه عمومی جداول و آبروها، تدوین پیش نویس دستورالعمل استانداردسازی واحدهای تولیدکننده آسفالت، تشکیل کمیته های نظارت شهرستانی و همچنین تشکیل کمیته های تخصصی صرفه جویی انرژی اشاره کرد. ایشان همچنین تصریح کرد استفاده از ظرفیت های پیمانکاران و مشاوران بومی استان مطمئناً ارتقا و توسعه توان آنها و همچنین ارتقاء کیفیت اجرای پروژه ها را در بر خواهد داشت و موجب اجرای هر چه بهتر برنامه های توسعه استان و ارائه خدمت بیشتر به مردم استان خواهد شد.

ایشان با اشاره به آمار مهندسان مشاور و پیمانکاران استان عنوان نمود در حال حاضر جامعه پیمانکاران و مشاوران استان گلستان به بلوغ خود رسیده و عملکرد رضایت بخشی در فرایند مطالعه و اجرای پروژه های عمرانی استان ارائه می کنند که می بایست بیش از پیش مورد حمایت قرار بگیرند.

آقای مهندس مهیایی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز ضمن تبریک روز ملی مهندس، جایگاه مهندسان مشاور و پیمانکاران را به عنوان ارکان توسعه پایدار و همه جانبه استان بسیار ارزشمند برشمردند. ایشان در ادامه افزود رشد و توسعه صنعت احداث کشور مدیون تلاش مدیران و متخصصانی است که دانش، تخصص و عمر خود را سرمایه ای برای سربلندی و سازندگی کشور قرار داده اند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری عنوان نمود پیگیری مشکلات مجموعه بزرگ مشاوران و پیمانکاران استان از دغدغه های مهمی است که به خوبی آن را درک کرده و از آن آگاهیم و تمام سعی و تلاش خود را در جهت حل مشکلات به کار خواهیم گرفت و ضرورت دارد تا مدیران دستگاه های اجرایی نیز به صورت ویژه و همه جانبه مصوبات شورای فنی در خصوص موضوعات مرتبط را دنبال کنند. ایشان با اشاره به پروژه های مهم استان و مقایسه اعتبارات نسبت به سال گذشته تصریح کرد امیدواریم با اقدامات انجام شده در شورای فنی استان و با توجه به مصوبه سران قوا درخصوص مولد سازی، به زودی شاهد افزایش کیفیت در پروژه های عمرانی استان و همچنین ارتقای سطح عوامل فنی و اجرایی باشیم.

در این جلسه نمایندگان انجمن های صنفی مهندسان مشاور استان و انجمن صنفی پیمانکاران عمرانی استان به بیان مشکلات و طرح موضوعات مهم و مبتلابه جامعه مشاوران و پیمانکاران پرداختند که از جمله می توان به مسائل حوزه اعتبارات و تخصیص پروژه ها، مشکلات مربوط به بیمه تأمین اجتماعی، دیون و مطالبات مانده از سالهای گذشته و همچنین جایگاه ویژه شرکت ها در به کارگیری و حفظ نیروی انسانی، ایجاد اشتغال و ... اشاره نمود.

در این همایش از 5 شرکت پیمانکاری استان شامل شرکت ساختمانی ارزفون (تاسیس 1372)، شرکت راه و ساختمان خانه گستر فراساز (تاسیس 1376)، شرکت ساختمانی قابوس بنای گنبد (تاسیس 1377)، شرکت راه و ساختمان خزر راه طبرستان (تاسیس 1377) و شرکت تعاونی خدمات فنی و مهندسی دشت آب گرگان (تاسیس 1377) و همچنین 2 شرکت مهندسین مشاور برگاب (تاسیس 1371) و شرکت مهندسین مشاور شالوده خاک گلستان (تاسیس 1381) به عنوان شرکت های باسابقه و فعال در استان گلستان تقدیر و قدردانی به عمل آمد. 

برگزاری هشتمین جلسه شورای فنی استان گلستان در سال 1401

 

برگزاری هشتمین جلسه شورای فنی استان گلستان در سال 1401

 

برگزاری هشتمین جلسه شورای فنی استان گلستان در سال 1401

 

برگزاری هشتمین جلسه شورای فنی استان گلستان در سال 1401

 

برگزاری هشتمین جلسه شورای فنی استان گلستان در سال 1401

 

برگزاری هشتمین جلسه شورای فنی استان گلستان در سال 1401

 

 

فعلا نظری ثبت نشده است.ما را با ثبت نظرات ارزشمند خود همراهی کنید

نظر دهید

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.

سامانه ها

سامانه اطلاعات عوامل نظام فنی و 
            اجرایی کشور سامانه جامع تشخیص صلاحیت عوامل نظام فنی و اجرایی پایگاه ملی دانش آموختگان سامانه مشاهده سابقه سازمان تامین اجتماعی

سایتهای مرتبط